ORDER REALISATION CONTROL SYSTEM
Welding SERVICES
Engine head REPAIR SERVICE
Facebook

Planowanie głowic

Głowica silnika

Proces planowania głowicy polega na wyrównaniu płaszczyzny jej czoła poprzez jej zeszlifowanie, bądź frezowanie. Wówczas uzyskuje się idealnie płaską powierzchnię, która w równie idealny sposób przylega do kadłuba silnika.

Po lekkim zeszlifowaniu podnosi się moc całej maszyny, ponieważ zmniejszona komora spalania w cylindrach powoduje wzrost ciśnienia sprężania. A przecież zależne jest ono w dużym stopniu od głowicy, w której to znajduje się całość lub też duży fragment komory spalania. Głowica umożliwia również sprężanie powietrza lub mieszanki paliwowo-powietrznej, co prowadzi do zapłonu i wprawia cały pojazd w ruch.

Zabudowana głowica

Dlatego też utrzymanie głowicy w jak najlepszym stanie jest wyjątkowo ważne dla sprawności całego mechanizmu.

Z pewnością każdy właściciel auta dobrze wie, jak należy dbać o ten ważny element całego pojazdu. Niestety, głowice mają tendencję do pękania – i to niezależnie od tego z jakiego tworzywa (żeliwo lub aluminium) je wykonano.

Z czasem – na skutek użytkowania – tworzą się też na ich powierzchniach nierówności, które prowadzą do spadku wydajności maszyny.

Nasza firma specjalizuje się zarówno w naprawie głowic silnikowych, jak i w podkręcaniu ich wydajności.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii oraz bogatemu doświadczeniu naszych pracowników, jesteśmy w stanie przeprowadzić wszystkie – nawet najbardziej skomplikowane – czynności i zrealizować wszystkie zadania związane z obróbką głowic silnikowych.

Silnik samochodowy

Wyposażeni w wysokiej jakości sprzęt firmy NEWEN oraz BERCO, który dostosowany jest do przeprowadzania prac nawet w pojazdach o sporych gabarytach – w tym samochodów ciężarowych, maszyn budowlanych i statków – jesteśmy firmą doskonale dostosowaną do przeprowadzania czynności planowania głowic silnikowych.

Pozostawiając u nas swój pojazd, mogą Państwo być spokojni o jego dalszy los – z troską i wielkim pietyzmem zadbamy o każdy szczegół szlifu i oddamy w Państwa ręce idealnie gładką głowicę, a co za tym idzie sprawniejszy silnik i auto o zwiększonej mocy!

0