System kontroli realizacji zleceń
usługi spawalnicze
Naprawa głowic silnikowych
Facebook

Spawanie głowic aluminiowych

Silnik

Głowice są ważną częścią silnika – stanowią korpus dla mechanizmu rozrządu i zamykają komorę spalania. Ze względu na pełnioną rolę ich odpowiednie działanie jest niezmiernie ważne dla poprawnej pracy całego mechanizmu.

Niestety, głowice mają tendencje do zarysowań i pęknięć – wrażliwe są na wiele czynników i można je uszkodzić na przykład próbując na siłę odpalić auto po mroźnej, zimowej nocy.

Silnik moto

Głowice mają najczęściej nieco skomplikowaną budowę – szczególnie w najczęściej produkowanych obecnie rodzajach silników, czyli górnozaworowych chłodzonych cieczą.

Znajdują się w nich zawory sterujące dopływem powietrza lub mieszanki paliwowo-powietrznej oraz wylotem spalin, kanały dolotowe i wylotowe, jak również wtryskiwacze, bądź świece zapłonowe – a dodatkowo komora spalania.

Skomplikowana budowa wymaga, by regeneracją głowicy zajął się prawdziwy ekspert w tej dziedzinie. Zapewniamy Państwa, że w naszej firmie pracują tylko tacy. Wszyscy nasi pracownicy posiadają bogate doświadczenie w pracy z tego typu elementami, a najnowszy technologicznie sprzęt umożliwia im wykonanie wszystkich niezbędnych czynności z wielką dokładnością i starannością.

Spawanie aluminium

Głowice silnikowe mogą być wykonane z żeliwa lub aluminium, przy czym te aluminiowe są jednocześnie trwałe i lekkie. Nawet najlepszy materiał ulega jednak czasem pęknięciom – wówczas należy odpowiednio je zasklepić, aby zarówno głowica, jak i cały mechanizm w którym jest umieszczona, mógł dalej spełniać swoje zadania.

Głowice aluminiowe doskonale poddają się procesowi spawania, z uwagi na właściwości metalu, z jakiego zostały stworzone. Należy jednak przy tym mieć na uwadze, że powstający w procesie spawania tlenek może powodować wady spoiny, a wydzielający się w tym samym procesie wodór może doprowadzić do powstania porów na stygnących częściach metalu. Z tego powodu podczas zabiegu spawania należy zachować najwyższą ostrożność – co zawsze było dla naszej firmy i pracowników priorytetem.

Stosowane metody spawania to przede wszystkim TIG oraz MIG, co gwarantuje powstanie spoiny najlepszej jakości i trwałości.

0