System kontroli realizacji zleceń
usługi spawalnicze
Naprawa głowic silnikowych
Facebook

Spawanie żeliwa

Spawanie

Żeliwo to materiał masywny, ale jednocześnie twardy i wytrzymały. Jest stopem żelaza i węgla z domieszką innych składników – zazwyczaj to fosfor, krzem, mangan oraz siarka. Posiada wiele zalet, lecz najważniejsza – powód dla którego stop ten jest tak chętnie wykorzystywany w górnej części bloku silnika – jest jego mikroporowatość. Dzięki temu w cylindrach nasiąka olejem i umożliwia swobodne przemieszczanie się w ich wnętrzu tłoków.

Żeliwo posiada wiele różnych zastosowań – zarówno jako wyposażenie domów (patelnie, kaloryfery itp.), jak i w inżynierii sanitarnej (np. żeliwne rury). W motoryzacji z tego stopu odlewa się mnóstwo różnych części – między innymi głowice, bloki silników oraz obudowy skrzyni biegów.

Spawacze

Aby najskuteczniej zreperować uszkodzone części, odlane z tego popularnego stopu, należy je ze sobą zespawać. Nie jest to czynność łatwa i najlepiej, by zajęli się tym profesjonaliści – żeliwo przy całej swej masywności jest bowiem dosyć kruche i w warunkach oddziaływania naprężeń spawalniczych może zacząć pękać.

Najnowsze maszyny oraz bogate doświadczenie najlepiej poradzą sobie z tego typu zagrożeniami – mogą być Państwo pewni, że dopilnujemy każdego szczegółu i z pełnym zaangażowaniem zajmiemy się każdą najdrobniejszą usterką.

Spawanie wielkogabarytowe

Nasza firma specjalizuje się w spawaniu odlewów żeliwnych wszelkich gabarytów – stąd jesteśmy w stanie zespawać uszkodzone korpusy oraz poszczególne elementy wszelkich maszyn – bez względu na ich masę, wielkość oraz rodzaj uszkodzeń. Podejmujemy się bowiem również zadań trudnych oraz wymagających wyjątkowej precyzji – między innymi regenerujemy silniki aut zabytkowych.

Żeliwo można spawać na trzy sposoby:
– na zimno -> dzięki minimalnej ilości wprowadzanego ciepła ogranicza się naprężenie spawalnicze i minimalizuje ryzyko powstania pęknięć
– na gorąco -> w tym przypadku cały odlew podgrzewa się do temperatury 600/700°C i wówczas dokonuje spawania, a po jego zakończeniu – w celu uniknięcia pęknięć – odlew musi stygnąć powoli
– na półgorąco -> przy czym sposób ten jest niezwykle rzadko stosowany.

Nasza firma opracowała unikalną technologię spawania żeliwa, która pozwala nam na wykonywanie spoin najwyższej jakości i trwałości.

0