ORDER REALISATION CONTROL SYSTEM
Facebook

Regeneracja wałków rozrządu

Wałek rozrządu

Wałki rozrządu to jedne z najważniejszych części każdego silnika. Używane są w czterosuwowych silnikach tłokowych do sterowania zaworami (ssącymi i wydechowymi) – czyli do ich otwierania oraz zamykania.

To ich podstawowe zadanie, jednak wałek rozrządu posiada o wiele więcej funkcji:
– pośredniczy w olejeniu silnika
– może napędzać aparat zapłonowy
– może napędzać pompę oleju, paliwa, bądź wtryskową

W tak istotnej części każdego pojazdu, jaką jest silnik, wszystko musi działać idealnie. Dlatego też tak ważny jego składnik, jakim jest wałek rozrządu, również musi działać bez zarzutu. Cały układ rozrządu wymaga specjalnej opieki serwisowej, ponieważ uszkodzenia mogą być bardzo kosztowne w naprawie. Nasz zakład udziela jedynie profesjonalnych porad, a regeneracja wałków rozrządu to dla nas codzienność – nasi klienci mogą być pewni, że oddają swój pojazd w dobre, fachowe ręce.

Wał rozrządu

Tego typu elementy znajdują się w górnej części silnika. Krzywka wałka poprzez popychacz otwiera zawór, zaś sam wałek rozrządu napędzany jest przez koła zębate (jeszcze niedawno stosowane w niektórych samochodach dostawczych), łańcuch, bądź też zębaty pasek rozrządu. Napęd przechodzi poprzez jeden z tych elementów od wału korbowego.

Wszystko musi działać bez zarzutu – inaczej z auta mogą dochodzić dziwne stuki, a finalnie pojazd może w ogóle nie wystartować.

Nasza firma świadczy profesjonalne usługi związane z naprawą oraz regeneracją wałków rozrządu. Wykorzystujemy bogate, zdobywane przez wiele lat (działamy od 1989 roku) doświadczenie, związane z napawaniem (pokrywaniem warstwą metalu) oraz szlifowaniem metalu. To właśnie w ten sposób najczęściej i najskuteczniej dokonuje się napraw uszkodzonych krzywek oraz wałków rozrządu.

Mogą być Państwo pewni, że do napraw wykorzystujemy tylko najnowocześniejsze metody:
– spawanie metodą TIG
– spawanie metodą MIG/MAG
– natrysk termiczny na gorąco oraz na zimno

Wałek rozrządu

Jesteśmy wstanie dokonać regeneracji wałków rozrządu pochodzących od różnych producentów, ponieważ do każdego dostosowaliśmy odpowiednie technologie i zasady działania.

Obróbki krzywek dokonujemy metodą kopiowania na wysokospecjalistycznej maszynie szlifierskiej, przy czym dajemy rok gwarancji na wszystkie serwisowane przez nas elementy.0